Informacje podstawowe

Biegi Przełajowe Memoriał im. Bronisława Szwarca

2019-03-28 | 2019-03-28


Poznań


rejestracja zamknięta

Opis

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA!
NA TO WYDARZENIE POSIADAMY WYSTARCZAJĄCĄ LICZBĘ OSÓB!
DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA!28.03 przy Polanie Harcerza uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować w Memoriale Bronisława Szwarca. Będzie to jednocześnie runda eliminacyjna do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Bronisław Szwarc urodził się w Poznaniu w 1905r. Przed II Wojną Światową reprezentował Wartę Poznań w piłce nożnej oraz biegach średnich i długodystansowych. Od pierwszych dni okupacji hitlerowskiej włączył się do ruchu oporu. Został komendantem Obwodu Narodowej Organizacji Bojowej – Łazarz (pseudonim „Świerk”). W grudniu 1940 roku został aresztowany przez Gestapo, więziony w Forcie VII, we Wronkach, Brzegu i Wrocławiu.
Za działalność konspiracyjną stracony w 1942 roku.

Po raz pierwszy impreza pod nazwą „Bieg im. Bronisława Szwarca” została przeprowadzona w 1945 roku. Z roku na rok impreza cieszyła się coraz większym powodzeniem. W latach 70-tych przyjęto nazwę Memoriału im. Bronisława Szwarca. Na początku lat 80-tych zaniechano organizowania biegów w związku z likwidacją sekcji LA KS „Warta”. W roku 2002 roku z inicjatywy Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki odżyła idea organizowania Memoriału. Od 2002 roku współorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Poznaniu.

Rok 2019 to osiemnasta edycja biegów memoriałowych Bronisława Szwarca. Czternasty raz organizowana w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych i po raz piąty Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będących eliminacjami do finału wojewódzkiego.

Zapraszamy do kibicowania, emocji z pewnością nie zabraknie!

Dostępne stanowiska / funkcje

Wolontariuszu! Możesz zgłosić się jednocześnie na wiele z wymienionych stanowisk.
Pomoc podczas wydarzenia
od: 2019-03-28 07:00:00
do: 2019-03-28 14:00:00
potrzebna liczba osób: 15

Pomoc w biurze zawodów, oznaczenie trasy, dekoracja zawodników


REJESTRACJA ZAMKNIĘTA!
NA TO WYDARZENIE POSIADAMY WYSTARCZAJĄCĄ LICZBĘ OSÓB!
DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA!

Zgłoszenia aktualnie niedostępne