Informacje podstawowe

Polana Harcerza

rejestracja zamknięta

Opis

28.09 przy Polanie Harcerza uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować w Memoriale Bronisława Szwarca. Będzie to jednocześnie runda eliminacyjna do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Bronisław Szwarc urodził się w Poznaniu w 1905r. Przed II Wojną Światową reprezentował Wartę Poznań w piłce nożnej oraz biegach średnich i długodystansowych. Od pierwszych dni okupacji hitlerowskiej włączył się do ruchu oporu. Został komendantem Obwodu Narodowej Organizacji Bojowej – Łazarz (pseudonim „Świerk”). W grudniu 1940 roku został aresztowany przez Gestapo, więziony w Forcie VII, we Wronkach, Brzegu i Wrocławiu.
Za działalność konspiracyjną stracony w 1942 roku.

Po raz pierwszy impreza pod nazwą „Bieg im. Bronisława Szwarca” została przeprowadzona w 1945 roku. Z roku na rok impreza cieszyła się coraz większym powodzeniem. W latach 70-tych przyjęto nazwę Memoriału im. Bronisława Szwarca. Na początku lat 80-tych zaniechano organizowania biegów w związku z likwidacją sekcji LA KS „Warta”. W roku 2002 roku z inicjatywy Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki odżyła idea organizowania Memoriału. Od 2002 roku współorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Poznaniu.

Zapraszamy do kibicowania, emocji z pewnością nie zabraknie!

zapewniamy zwolnienie z zajęć szkolnych

Dostępne stanowiska / funkcje

Wolontariuszu! Możesz zgłosić się jednocześnie na wiele z wymienionych stanowisk.
Pomoc podczas wydarzenia
od: 2021-09-28 00:00:00